Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
IrDA - compatibilitate!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Whitey

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin Dec 23, 2005 9:29 am    Titlul subiectului: IrDA - compatibilitate! Răspunde cu citat (quote)

IA ziceti-mi si mie cum e cu IrDA asta si compatibilitatea intre tels ! Eu am un siemens si am incercat sa il connect cu un LG si nu a mers. Nu merg ele asa in general sau a fost la mine o probl? Care tels cu care sunt compatibile? Pls help si pe mine !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RED-PLAGE

MesajTrimis: Vin Dec 23, 2005 11:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In general mobilele sunt compatibile intre ele doar daca sunt de la aceeasi firma. S-a zis ca sunt unele modele care au o compatibilitate 100%, dar nici alea nu sunt chiar asa. In general e cam greu cu infra rosu ...
Sus
Sk8erBoy

MesajTrimis: Mar Dec 27, 2005 8:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chestia cu LG, sunt doar cele cu clapeta astea noi 3G, care sunt compatibile doar intre ele .... in Romania nu merg cu nici un alt tel., nici alte LG-uri.
Whitey

Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar Dec 27, 2005 8:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aham, ca eu am incercat cu LG-ul 3G cu clapeta. Pai si pana la urma siemensu' meu, pot sa il folosesc cu alte tels cu infrarosu' ?
Sus
HardMetal

MesajTrimis: Mar Dec 27, 2005 8:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Whitey a scris:
Aham, ca eu am incercat cu LG-ul 3G cu clapeta. Pai si pana la urma siemensu' meu, pot sa il folosesc cu alte tels cu infrarosu' ?

Da mah da, poti, merge cu aproape all tels, eu am incercat cu al meu la siemens, nokia, sony-ericsson si am reusit fara probleme, totusi la Philips nu am reusit, ala e un pic mai ciudat.
Sus
ronaldinhooo

MesajTrimis: Mar Dec 27, 2005 1:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Philips alea mai vechiutze sunt un pic mai cuidate la infrarosu'. Astea noi sunt un pic mai normale. Oricum nici producatorii nu cred ca stiu care tels sunt compatibile cu care. Pt. noi userii e ceva de genu' : daca am noroc merge daca nu ... Very Happy !
Sus
Dimstone

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Severin

MesajTrimis: Mie Dec 28, 2005 2:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teoretic conectivitatea prin IrDA e un standard, deci in mod normal ar trebui sa fie compatibile, insa deasemena aceste porturi pot sa difere....si de aceea apar aceste incompatibilitati de la telefoane la telefoane, fiecare producator poate avea tipul sa de infrarosu deci Lg va merge sigur tot cu un Lg, iar Siemensu cu un Siemens......
Sus
paladin99

MesajTrimis: Joi Dec 29, 2005 10:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca telsurile cu infrarosu sunt 90% compatibile intre ele. Si eu am acum un siemens cu infrarosu si a mers sa fac transfer cu o groaza de alte telsuri. Totusi cu LG ala cu 3G cu clapeta nu a mers.
Sus
Danutz

Data înscrierii: 21/Apr/2007

MesajTrimis: Mar Apr 24, 2007 8:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SAL
Am incercat sa fac un experiment . Am trimis o mel prin infrarosu de la un sagem la un Sony Ericsson si o daTA la un Nokia si a mers mult mai repede la nokia(cronometrat)
Sus
J3N

Data înscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Mar Apr 24, 2007 2:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Danutz a scris:
SAL
Am incercat sa fac un experiment . Am trimis o mel prin infrarosu de la un sagem la un Sony Ericsson si o daTA la un Nokia si a mers mult mai repede la nokia(cronometrat)

incearca intre un Sony Ericsson si un Nokia si va merge mult mai bine decat de le Sagem la Sony Ericsson si decat de la Sagem la Nokia Wink
jmenar

Data înscrierii: 10/Mar/2007
Locație: valea lupului jud iasi

MesajTrimis: Sâm Apr 28, 2007 11:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merge bine chiar...de la sony ericsson la nokia... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template