Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Coduri nokia.....

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
NFSu

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:02 pm    Titlul subiectului: Coduri nokia..... Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva care sunt codurile alea pt tel nokia....ca sa iti arate cnd a fost facut dak a fost bagat in service.....reparat...pls
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DonJuan

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

man, nu le stiu exact pe toate, vezi ca sunt site-s care zic chestia asta .... dar incearca *#06# !
Sus
Grinchy

Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:13 pm    Titlul subiectului: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Eu pe asta il stiu mi la aratat un prieten.........*#92702689# merge la orice tip de nokia, arata IMEI-ul , luna si anul cand a fost fabricat, data cand a fost cumparat (care se poate modifica insa o singura data), data cand a fost reparat(la fel se poate modifica doar o singura data), si la modelele mai noi arata si life timer, timp cat a fost folosit, s-a vb la el.......etc
Sus
MrGO

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:15 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Mai stiu si eu........Very Happy
*#0000# merge la orice tip de nokia, arata versiunea, data cand este fabricat si varianta de soft
Sus
Zipper

Locație: Tg.Jiu

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:23 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

*3370# se activeaza EFR-ul,fapt ce duce la un sunet foarte bun atat la emisie cat si la receptie.Functia ramane in memoria telefonului pana la o viitoare tastare a altei combinatii,de exemplu #3370# care este oprirea acestei functii
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 1:47 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Interesant..........ia sa incerc si eu
Sus
Shmecheru'

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 2:40 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Zipper a scris:
*3370# se activeaza EFR-ul,fapt ce duce la un sunet foarte bun atat la emisie cat si la receptie.Functia ramane in memoria telefonului pana la o viitoare tastare a altei combinatii,de exemplu #3370# care este oprirea acestei functii

bravo zipper, mersi, de cand cautam si eu Very Happy !
SeaShell

MesajTrimis: Mar Dec 20, 2005 3:59 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Zipper, problema e ca dak activezi EFR-ul....si bateria se consuma mai repede, teoretic se spune ca se consuma cu 10% mai repede, insa practic e mult ami mult....oricum incercati si vedeti dak va convine sau nu

P.S. - nu merge chiar la toate modelele de nokia, sunt cateva care nu cunosc codul.......
Sus
JerrY00

MesajTrimis: Mie Dec 21, 2005 11:09 am    Titlul subiectului: Re: Coduri pt nokia Răspunde cu citat (quote)

Deci cu ajutorul codului dat de Grinchy se poate afla daca telefonul a fost bagat in service si de cand este de fapt?
Sus
Shumy

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Navodari

MesajTrimis: Mie Dec 21, 2005 11:35 am    Titlul subiectului: Re: Coduri nokia..... Răspunde cu citat (quote)

Pt telefoanele simbyan...incercati www.nokiafree.org
Sus
Silvester

Data înscrierii: 21/Dec/2005
Locație: Pitesti

MesajTrimis: Mie Dec 21, 2005 2:29 pm    Titlul subiectului: Re: Coduri nokia..... Răspunde cu citat (quote)

Very Happy
Sus
^sin-te^

MesajTrimis: Mar Dec 27, 2005 1:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru coduri dinastea secret ale telefoanelor cautati si voi pe google, ca sunt sites care au o groaza de coduri pt. foarte multe marci de tels si sunt si bine explicate.
Sus
Angel24

MesajTrimis: Mie Dec 28, 2005 10:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca o sa mai gasesc si altele o sa mai postez aici !

*#06# Pentru a afla Imei-ul (International Mobile Equipment Identity). Acest cod este unic pentru un telefon si el este inscriptionat pe carcasa interioara (sub baterie). Cu acest cod va puteti verifica faptul daca telefonul este cel original!
*#0000# Pentru a afisa versiunea software de pe telefonul dumneavoastra (SW)
*#92702689# Pentru aflarea codurilor de garantie (Meniul service)
*3370# Activare Enhanced Full Rate - creste calitatea convorbirilor dar reduce timpul de durata al bateriei cu aproximativ 5%
#3370# Dezactivare Enhanced Full Rate
*4720# Activare Half Rate Mode - Reduce calitatea sunetului dar creste durata bateriei cu aproximativ 30 %
#4720# Dezactivare Half Rate Mode
*#3283# Data de fabricatie a telefonului mobil.
Sus
Blumun

Data înscrierii: 21/Dec/2005
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie Dec 28, 2005 1:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nice... Rolling Eyes Rolling Eyes Razz
Sus
BornWild

Data înscrierii: 29/Dec/2005
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin Dec 30, 2005 10:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*#06# - nu este numai IMEI, pentru ca de exemplu la siemens-uri iti apare si un self test al telefonului ! Si la fiecare mobil e o alta chestie !
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template