Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
bluetooth via internet
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
muro
Vizitator

MesajTrimis: Lun Noi 13, 2006 7:14 pm    Titlul subiectului: bluetooth via internet Răspunde cu citat (quote)

ma intereseaza daca ma pot conecta la internet (pc cu internet si bluetooth) cu telefonul meu - nokia 6680 avind ca o conectiune intre cele 2 ( pc si nokia 6680 ) bluetooth-ul !
adica sa ies pe net folosind conecsiune de pe calculator cu ajutorul bluetooth-lui !
sper ca am fost pe inetelesul vostru !
10x !
Sus
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Lun Noi 13, 2006 8:15 pm    Titlul subiectului: Re: bluetooth via internet Răspunde cu citat (quote)

muro a scris:
ma intereseaza daca ma pot conecta la internet (pc cu internet si bluetooth) cu telefonul meu - nokia 6680 avind ca o conectiune intre cele 2 ( pc si nokia 6680 ) bluetooth-ul !
adica sa ies pe net folosind conecsiune de pe calculator cu ajutorul bluetooth-lui !
sper ca am fost pe inetelesul vostru !
10x !

am incercat si eu dar nu am prea intles faza asta
am imprsia ca daca ai internet pe telefon ma pot conecta la comp si nu invers

iti cere user si parola?
ca mie asa imi arata
Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
muro
Vizitator

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 9:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci ! am pc cu bluetooth conectat la internet ! am telefon nokia 6680 ! doresc s ama conectez la internet cu telefonul prin bluetooth fara sa folosesc cartela de gsm ( banii ) !
sper ca acum sunt inteles !
10x !
Sus
OceanBoy

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Costinesti

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 10:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai nu prea e posibil! Cel putin nu am auzit pe cineva care sa reuseasca sa transfer de date online prin Bluetooth...
Sus
Kosty

Data înscrierii: 30/Sep/2006
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 10:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu, dar parerea mea e ca nu se poate! Nimik nu e gratis!!!!!!!!!
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 3:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

muro a scris:
deci ! am pc cu bluetooth conectat la internet ! am telefon nokia 6680 ! doresc s ama conectez la internet cu telefonul prin bluetooth fara sa folosesc cartela de gsm ( banii ) !
sper ca acum sunt inteles !
10x !

am inteles perfect si eu sunt in aceeasi situatie ca tine
am adaptor bluettoth la comp tu probabil ai laptop.
si eu am incercat Smile
ceva tot trebe sa existe dar nu stiu
cum aflu iti spun Wink
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Mie Noi 15, 2006 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fara sa folosesti simul?Adik far asa te taxeze???? Nu cred!
Sus
muro
Vizitator

MesajTrimis: Mie Noi 15, 2006 10:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu mai " sap " ! poate gasesc ! daca gasesc cu siguranta voi pune pe forum ! cineva mi-a spus ca se poate ! dar din lipsa mea de timp combinata cu lipsa lui de timp nu prea ne intilnim sa desbatem subiectul ! sper ca in weekend sa rezolv ! ma repet - sper !
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Joi Noi 16, 2006 1:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca aflii ceva sa ne spui si noua, chiar as vrea sa vad cum si sa facem si noi la fel....!!! Cool
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Joi Noi 16, 2006 1:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

normal ar trebui sa mearga! Wink
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Noi 16, 2006 4:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau sa va dezamagesc dar nu se poate Laughing
Telefoanele sunt setate sa se conecteze la net DOAR prin sim. Daca teoretic o conexiune prin bluetooth ar fi posibila, practic iti trebuie muuuult skill de hacker sa faci by-pass la telefon.
Dar daca reusiti va rog sa ma contraziceti pt ca si eu as fi interesat Laughing
DanNokia

MesajTrimis: Joi Noi 16, 2006 7:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

T3O a scris:
Imi pare rau sa va dezamagesc dar nu se poate Laughing
Telefoanele sunt setate sa se conecteze la net DOAR prin sim. Daca teoretic o conexiune prin bluetooth ar fi posibila, practic iti trebuie muuuult skill de hacker sa faci by-pass la telefon.
Dar daca reusiti va rog sa ma contraziceti pt ca si eu as fi interesat Laughing

e si logic... ca s-ar pierde clintela la wap
dar ce spui tu oare sa fie pentru orice mobil.. nokia clasa 9000 oare nici el?
Are un prieten lg , trebe sa vb cu el ca si el mi-a spus de o conectare prin cablu. Wink
dar cum si spus hakerii..nu cred ca se conplica cu ceva atat de ieftin.. au alte problema mai importante
Wink
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Vin Noi 17, 2006 1:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci pana la urma nu e posibil nu???Aveam dreptate nu sunt astia atat de ...sa isi piarda clientii!!!
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Vin Noi 17, 2006 1:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DECI ! este pe net un programel bluetooth wlan connect ! care dupa logica mea ar trebui sa mearga pe wlan ! eu nu am wireless acasa sau la birou si nici pe cineva nu stiu ! am luat programelul de pe net " gata facut " dar trebe sa-l probez pe un wlan !
cind il probez va anunt !
10x !
p.s. e cu .sis in coada
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Vin Noi 17, 2006 5:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
DECI ! este pe net un programel bluetooth wlan connect ! care dupa logica mea ar trebui sa mearga pe wlan ! eu nu am wireless acasa sau la birou si nici pe cineva nu stiu ! am luat programelul de pe net " gata facut " dar trebe sa-l probez pe un wlan !
cind il probez va anunt !
10x !
p.s. e cu .sis in coada

dupa ce ai facut rost de program sa iti faci un profil si sa imi dai P.M. cu siteul de unde il pot copia si eu..daca merge asa cum vrem noi
ca nu permite forumul atasarea de siteuri in afara de infogsm Wink
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template