Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Setari internet
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Servicii
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
OVEXX
Vizitator

MesajTrimis: Mie Noi 15, 2006 9:43 am    Titlul subiectului: Setari internet Răspunde cu citat (quote)

Cum pot seta si daca se poate seta telefonul si calculatorul meu sa ma pot conecta la inernet de pe Orange prin acel serviciu Orange World Wap. Telefonul l-am setat si merge Orange World Wap dar de pe calculator nu merge nici un site desi imi apare ca e conectat . Ms
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 15, 2006 5:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wap-ul te lasa sa navighezi doar de pe telefon.
Pt PC trebuie sa-ti activezi un serviciu mobil de date. Cel putin asa stiu eu Wink
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Vin Noi 17, 2006 5:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

T3O a scris:
Wap-ul te lasa sa navighezi doar de pe telefon.
Pt PC trebuie sa-ti activezi un serviciu mobil de date. Cel putin asa stiu eu Wink

exista in setari la windows si poti pune pe computer configuratie de wap Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OVEXX
Vizitator

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 9:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca exista aceasta posibilitatet din windows XP cum se poate realiza. MULTUMES FF MULT CELOR CE MI-AIU RASPUNS.
Sus
OceanBoy

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Costinesti

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 9:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Setezi totul din telefon, adica telu il setezi ca modem, apoi e ca o conexiune de dial-up!!!!Nu trebuie nici o setare la windows, cel putin eu nu stiu, daca dannokia stie sa ne spuna si noua....
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 11:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OceanBoy a scris:
Setezi totul din telefon, adica telu il setezi ca modem, apoi e ca o conexiune de dial-up!!!!Nu trebuie nici o setare la windows, cel putin eu nu stiu, daca dannokia stie sa ne spuna si noua....

nu are nici o legatura telefonul
stetezi computerul ca imagine wap
adik schimbi formatul textului si tot.. am vazut pe cine-va mai demult intr-o agentie connex.. nustiu ce folos avea... Confused Wink
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Mar Noi 21, 2006 9:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cel putin stiu ca setezi telefonul ca modemul, computerul ti-l vede, apoi setezi calc, dar nu are legatura cu windowsul!
Sus
Ovidiu

Data înscrierii: 22/Noi/2006

MesajTrimis: Mie Noi 22, 2006 4:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine am setat telefonul ca si modem dar nu-mi incarca de pe un browser obisnuit pagina de wap de pe Pc. Cred ca de pe serviciul Orege World nu se poate sau cel putin eu nu am reusit macar sa setez de pe Pc corect ca se incarce pagina de wap orange. Sad i-mi poate da cineva un raspuns ? sau macar daca se poate sa-mi spuna fiecare pas pe care l-a facut pt ca cei de la Orange nu mi-au fost de folos cu nici un chip mi-au spus multe vorbe goale fara sa ma ajute la nimic. Confused
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Vin Noi 24, 2006 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa pas cu pas nu stiu nici eu decat daca as fi la locul de fata, incerarca sa te ajute cineva care a mai facut sa iti arate pas cu pas, pt ca nu stiu totul ca pe poezie! Sorry, dac e o sa incerc eu si o sa imi notez, poate voi putea sa te ajut!
Sus
Ovidiu

MesajTrimis: Vin Noi 24, 2006 10:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te inteleg si stiu ce greu e sa explici cuiva ceva ce nu a mai vazut. Ori cum ms pt mesaj dar as dori totusi sa stiu cum imi fac PC-ul sa incarce paginile wap sau sa oglindeasca telefonul mobil in pagini wap ?
Totusi am incercat dar nu am reusit sa incarc nici o pagina cu iexplorer cu ajutorul wap -ului de pe telefon desi de pe telefon wap-ul mergea in cu serviciul Orange Word acivat.
Conexiunea cu telefonul mobil mi-a reusit dor pur si simplu nu vroia sa incarce nici o pagina (conexiune modem date ). Eu unul sper sa pot sa reuses sa vizualizez wap-ul de pe telefon pe Pc. Doar de ata am nevoie de ajuto ms inca o data ff mult.
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Sâm Noi 25, 2006 11:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hay sa va dau un raspuns la amandoi
daca cunoaste Oceanboy....
luati-va adresele de mess si comunicati online si puteti sa rezolvati problema
Wink
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Mie Noi 29, 2006 9:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai gasit tu o rezolvare....
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Mie Noi 29, 2006 1:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OceanBoy a scris:
Ai gasit tu o rezolvare....

pai daca vrei sa-l ajuti pe om...... Rolling Eyes
Sus
OceanBoy

MesajTrimis: Joi Noi 30, 2006 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca a rezolvat pentru ca nu prea am vazut sa mai intre...eu il ajutam cum puteam!
Sus
Ovidiu

MesajTrimis: Joi Noi 30, 2006 3:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am gasit o rezolvare
Dar am aflat un raspuns calar ca se poate realiza pe wapunlimited
nu am incercat si chear am nevoie de ajutor
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Servicii Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template