Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Cum poti reduce dimensiunea mp3-urilor?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
FrankTheTank

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 10:55 am    Titlul subiectului: Cum poti reduce dimensiunea mp3-urilor? Răspunde cu citat (quote)

Saluti. Tocmai ce mi-am cumparat un SoniEricsson W600, un tel super. Dar are o sngura problema mare, nu suporta carduri de memorie. Asa ca vreau sa folosesc memoria interna de 256 mb cat mai eficient. Imi poate cineva da o metoda macar, la cum pot micsora dimensiunea mp3-urilor!? Si cam cat se reduce calitatea sunetului? (daca se reduce)! Multumesccccc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crazy4u

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 11:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cauta pe net si downloadeaza programul numit Mp3 to Ringtone Gold. Acesta le reduce marimea si calitatea ramane aproape aceesi, deoarece scaderea acesteia nu este sesizabila pe difuzoarele mobilelor sau in casti. Wink
kisser}{

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2006 10:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sau atunci cand transformi (rip) un cd cu track-uri in mp3, seteaza un "bit rate" mic, 96 este de ajuns. Mentine aproape aceeasi calitate, dar micsoreaza marimea melodiei.
Sus
2zero_zero2

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2006 11:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

kisser}{, da , asa e -> buna metoda, si mai poti folosii programul Music Match JukeBox pentru a converti bitrate-ul, daca mels sunt deja mp3.
Sus
1i

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Severin

MesajTrimis: Sâm Ian 07, 2006 1:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Le poti face AAC, care sunt nishte mp3uri mai mici, in general cam toate mobilele care citesc mpr3uri citesc si aac-uri, pana la urma au fost facut special pentru mobile.... Very Happy
Sus
kisser}{

MesajTrimis: Vin Feb 03, 2006 4:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1i a scris:
Le poti face AAC, care sunt nishte mp3uri mai mici, in general cam toate mobilele care citesc mpr3uri citesc si aac-uri, pana la urma au fost facut special pentru mobile.... Very Happy

Exact, le faci AAC si scapi de belea.
Sus
RED-PLAGE

MesajTrimis: Lun Feb 20, 2006 2:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar daca telu nu suporta AAC, nici AAC+, nici altceva decat mp3 .... ? altceva mai e ?
Sus
superstar

MesajTrimis: Lun Feb 20, 2006 2:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai, eu cred ca nu e nevoie sa ai toate melodiile (MP3) intregi si cea mai buna metoda e sa le tai si sa lasi doar ce e mai important, refren ceva...
Sus
Merlin

Data înscrierii: 05/Apr/2006
Locație: Tg.Jiu

MesajTrimis: Mie Apr 05, 2006 8:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa le micsorezi mai poti face niste modificari....de exemplu..le faci mono ca deobicei tel mobile nu redau stereo...sau le scazi bitrateu.....chestia aia cu kbps
Sus
Eizo

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm Apr 15, 2006 9:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iti trebuie doar un program care sa-ti permita sa e joci cu ele...si poti face orice...insa gandeste-te ca odata cu micsorarea dimensiuni unui asfel de fisier...scade semnificativ si calitatea melodiei.....asa ca ai grija cat micsorezi din ea.....s-ar putea sa nu mai faci nimik cu ea dupaia
Sus
FartheX

Data înscrierii: 20/Apr/2006

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 8:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RED-PLAGE a scris:
Dar daca telu nu suporta AAC, nici AAC+, nici altceva decat mp3 .... ? altceva mai e ?

Parerea mea, ca cel mai tare/betoon/cool/etc program sa te "joci " cu melodiile e Sound Forge !!! LE tai, le micsorezi marimea (kb) le aplici efecte, le salvezi intr-o gramada de formate, e cel mai klumea prog ! TRY IT !
Sus
FrankTheTank

MesajTrimis: Mar Iun 20, 2006 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar, prea mistoooooo proga asta, Sound Forge Very Happy ! 10x !!!!
Sus
Ramon

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 18, 2006 8:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar mai exista si alte metode ?
Sus
LoveME69

Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin Aug 04, 2006 8:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1i a scris:

Cu ce program la fac fratilor AAC, ca eu am incercat un mp3 to aac convertor si aac-ul era de 3-4 ori mai mare ca MB decat mp3-ul initial ????????????????????!!!!!!!!!!!!!!
Sus
Xtasy

Data înscrierii: 21/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 06, 2006 8:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Man vezi ca la AAC-urile alea care le faci tu, au niste optiuni si programu scrie in ele nush ce infos, si alea ocupa mult asa .... tre sa fii atent ... si o sa iti iasa mai mici Wink !
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template