Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Carduri de memorie!
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Accesorii
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zathura

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 12:33 pm    Titlul subiectului: Carduri de memorie! Răspunde cu citat (quote)

Saluti. As vrea sa imi iau si eu un tel care are memory card. Dar nu stiu nimic despre ele (cardurile). Ce preturi au, sunt de mai multe feluri, dimensiuni in MB, la suporta toate tels cu suport de card ..... chestii dinastea. Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RED-PLAGE

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2006 1:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai din cate stiu eu, sunt cam 4 tipuri de carduri pt. mobile : SD, XD si mmc care e de 2 feluri.
Fiecare mobil are suport pt. un singur tip de memorie. In general cea mai populara este memoria microSD (TransFlash), care cred eu ca este si cea mai ieftina. Dar la preturi aici, ieftin inseamna 1-2 milioane pt cateva sute de MB.
Sus
shutzu007

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2006 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca mai sunt is alte tipri de carduri .... nush exact care, dar oricum, mie mi se par scumpe, ideal ar fi sa cauti un mobil care are si suport de card si memorie interna mare sau unul care iti dau ei card cu tot cu mobilul.
Sus
Cri$

Data înscrierii: 07/Ian/2006
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm Ian 07, 2006 1:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nush exact cat costa ... insa sunt kam ceva de genu 128mb vreo 700, 256 cam 1mil, si 512 peste 1 jumate........nush asa scumpe, zic eu.... Very Happy
Sus
ThrustyMAN

Data înscrierii: 29/Dec/2005
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm Ian 07, 2006 1:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda.....nus chiar asa scumpa insa ....... merita sa-ti iei numai dak stii ca iti trebuie....adik doar dak te tine telu ca asa n-are rost sa arunci banii pe geam dupa prostiii Laughing
Sus
shutzu007

MesajTrimis: Lun Feb 20, 2006 1:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da acum chestia e, preturile la memorie difera mult de la un tip la altul, adica merita sa iti alegi telu in functie de ce fel de memeorie foloseste !?? Ce ziceti ?
Sus
HardMetal

MesajTrimis: Dum Apr 09, 2006 11:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

shutzu007 a scris:
Da acum chestia e, preturile la memorie difera mult de la un tip la altul, adica merita sa iti alegi telu in functie de ce fel de memeorie foloseste !?? Ce ziceti ?

Parerea mea ca nu e asa, preturile mi se par foarte apropiate si nu merita sa alegi mobilu in functie de tipu' memoriei ... !
Sus
Hook

Data înscrierii: 05/Apr/2006
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 10, 2006 8:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Carduri de memorie.....pana mea....iti cumperi telu care iti place vezi ce card ii trebuie, cat suporta maxim si gata....nu tre sa alegi telu in functie de card nu are rost....pana la urma e tot telu e piesa imp Laughing
Sus
J3N

Data înscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Ian 24, 2007 3:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da..telefonul ramane piesa importanta dar cardul mareste memoria telefonului si merita sa ai ... depinde pt cei care doresc, care au pasiuni filme muzica etc. de ex. daca'ti plac filmele si ai un tel compatibil poti lua un card de 1 GB sau 2 GB si cand pleci undeva intr'o excursie calatorie ceva... si nu ai ce face pe drum...te uiti la film Very HappyVery Happy Razz
scanteie

Data înscrierii: 14/Apr/2007

MesajTrimis: Lun Apr 30, 2007 5:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chestia ii sa suporte telefonul ales un card de un 1 GB
Sus
J3N

Data înscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Lun Apr 30, 2007 9:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

scanteie a scris:
chestia ii sa suporte telefonul ales un card de un 1 GB

pai majoritatea telefoanelor performante la care te poti uita la un film suporta si de 2 GB Razz
nimbus

Data înscrierii: 06/Iul/2007

MesajTrimis: Sâm Iul 07, 2007 11:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am vazut la Cosmote carduri microSD destul d ieftine..512 mb:29 ron..1 gb:49 ron...2gb:89 ron
Sus
scanteie

MesajTrimis: Dum Iul 08, 2007 8:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

interesante preturi Shocked
Sus
nimbus

Data înscrierii: 06/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 1:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da...pacat ca cele Memory Stick Micro (M2) sunt cam scumpe...
Sus
scanteie

MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 10:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da cele MINISD nu stii cat ii unu de 1GB sau chiar 2GB?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Accesorii Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template