Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
bluetooth-uri
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mutly_the_Dog

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Mar Apr 18, 2006 11:28 am    Titlul subiectului: bluetooth-uri Răspunde cu citat (quote)

Sal, fratzilor, am si eu o nedumerie, daca infrarosurile sunt asa incompatibile de la mobil la mobil, si Bluetooth are aceasi priblema, sau ala e universal valabil? Adica orice bluetooth e compatibil cu orice alt bluetooth de la orice dispozitiv ?????
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Indy

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Apr 19, 2006 8:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In general Bluetooth-ul este mult mai compatibil decat portul infrarosu...insa exista mici incompatibilitati si in cazul acestuia...in general incompatibilitatiile se manifesta intre diferitele versiuni ale bluetooth-ului
Sus
FullSPD

Data înscrierii: 19/Apr/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 19, 2006 8:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da...compatibilitatea Bluetooth-ului nu depinde de marca telefonului....ci de versiunea Bluetoothului....sau...ma rog...asa am inteles eu....cel putin eu n-am avut niciodata probleme de sincornizare a Bluetooth-ului cu un alt telefon...insa nu le-am incercat pe toate Very Happy
Geo

Data înscrierii: 25/Apr/2006
Locație: Severin

MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E normal sa nu mearga intre toate telefoanele...exista incompatibilitati atat intre ele cat si intre versiunile de bluetooth
Sus
shutzu007

MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 12:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teoretic, nu ar trebui sa fie comnpatibile chiar toate, dar pana acum nu am vazut pe nimeni sa se planga de asta, nici nu am auzit ca doua "gadget-uri" sa nu se conecteze intre ele, chiar si cu versiuni diferite de Bluetooth ! asa ca .... sunt compatbile, pana la proba contrarie ! Very Happy
Sus
maniak

Data înscrierii: 28/Sep/2006

MesajTrimis: Joi Sep 28, 2006 11:52 am    Titlul subiectului: Depinde totusi de versiuni Răspunde cu citat (quote)

O versiune mai veche nu suporta toate datele trimise prin intermediul celei noi...
Sus
SwEn

Data înscrierii: 21/Dec/2005
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm Sep 30, 2006 1:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teoretic ar trebui safie compatibile .... adica sa se gaseasca telurile intre ele. Dar informatiile de la un tel mai nou, nu cred ca pot fitrmise catre un tel din rpima generatie cu bluetooth. In primul rand e vb de spatiu de stocare. Oricum, compatibile sunt, dar exista si mici scapari Wink , sunt facute de om Smile)) !
Sus
maniak

MesajTrimis: Lun Oct 02, 2006 8:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt compatibile, dar degeaba ca nu poti trimite!Deci nu sunt chiar asa de compatibile cat ar trebui!!!!
Sus
0describer0

MesajTrimis: Sâm Oct 14, 2006 10:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clar nu sunt toate compatibile !!! Exista o gramada de incompatibilitati intre V1.1; V1.2 si V2.0! Unele sunt mai blana ... adica trmit in cel mai bun caz contacte iar altele sunt super destepte, cu profile A2DP si alte nebuneli. Exista posibilitatea sa gasesti doua tels identice, care sa nu se gaseasca unu pe altu' dar sa gasesti doua tels cu bluetooth-uri diferite, care sa nu fie compatibile Wink ! Bafta ! Razz
Sus
winner

Data înscrierii: 24/Oct/2006
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Oct 24, 2006 9:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doua telefoane se gasesc intotdeauna, dar depinde de versiune, ceea ce poti trimite!!!!!!!toate se gasesc iar daca nu se gasesc, le legi si tot merge!!!!E o aberatie ca daca au contacte diferite nu se gasesc!!
Sus
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 10:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La telefoanele ce se gasesc la noi in magazinesi au bluetooth..
orice adaptor bluetooth este compatibil cu ele

am avut un telefon nec e 616v care avea versiunea bluetooth v1,1 nu puteam face nimic cu ea..gasea alte telefoane.. se putea face conexiunea dar fara rost
nu se putea trimite si nici primii vre-un fisier Sad
Sus
Kty

MesajTrimis: Mie Noi 01, 2006 8:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci, in concluzie, la toate se face conexiune si se vad, dar uneori degeaba...daca sunt versiuni prea diferite...nu???
DanNokia

MesajTrimis: Mie Noi 01, 2006 2:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kty a scris:
Deci, in concluzie, la toate se face conexiune si se vad, dar uneori degeaba...daca sunt versiuni prea diferite...nu???

la telefoanele
nokia
sony
samsung
motorola
siemenes
sagem
sigur nu o sa ai probleme
Sus
Kty

MesajTrimis: Joi Noi 02, 2006 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai vei avea ca nu poti trimite orice daca unul are v1.1, si celalalt v 2.0, poti trimite doar contacte cred!
DanNokia

MesajTrimis: Joi Noi 02, 2006 3:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kty a scris:
Pai vei avea ca nu poti trimite orice daca unul are v1.1, si celalalt v 2.0, poti trimite doar contacte cred!

nici contacte Sad
si problema e ca cele cu versiune 1,1 nu pot face o transmisie nici macar intre ele Sad
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Conectivitate Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template