Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
De 3 ori mai mult la incarcarea cartelei vodafone

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Vodafone
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mixaj

Data înscrierii: 28/Iun/2007

MesajTrimis: Joi Iun 28, 2007 2:22 pm    Titlul subiectului: De 3 ori mai mult la incarcarea cartelei vodafone Răspunde cu citat (quote)

Am avut zilele trecute o surpriza foarte neplacuta.
Stiind vodafone reclama de la tv care spune: daca incarci o cartela vodafone in perioada xx-07-2007 -> 30-07-2007 primesti de 3 ori mai mult, am incarcat de pe contul de abonat o cartela cu 10$. Am primit mesaj ca a fost incarcata cartela cu 10$. Cand ajuns pe seara acasa aflu ca respectiva cartela, care avea anterior pe ea intr 3 si 8$, avea mai nou 19$.
Imposibil, mi-am zis. Trebuie sa fie o greseala, pentru ca, daca incarcau cu 10$ erau maxim 18, iar daca incarcau de 3 ori = 10$ x 3 + initial > 30$.
Asa ca am sunat la relatii cu clientii si le-am expus nelamurirea, asteptandu-ma sa primesc scuze, sa mi se spuna de vre-o eroare a programului, orice, nu ma interesa ce problema au avut, dar sa remedieze situatia.
Acum explicatia tipului a fost pentru mine de-adreptul halucinanta. Am stat inca jumatate de ora ulterior si tot nu-mi venea sa cred.
Mi s-a explicat, foarte frumos ca defapt se primeste de 3 ori mai mult bonus la fiecare incarcare mai mare de 7$ in periada amintita. Si cum bonus-ul este de 10% din incarcare la 10$ el este de 1% care inmultit cu 3 face 3$. Adica mi-au incarcat cartela cu 13$.
I-am spus omului ca reclama spunea ca se primeste de 3 ori mai mult, fara sa specifice ca doar bonus-ul e de 3 ori mai mult, el a inteles nelamurirea mea, eu am inteles explicatiile lui. Numai ca atunci cand l-am rugat sa faca ceva in privinta asta mi-a dat un numar de fax la care sa trimit o plangere.
Cu siguranta o sa trimit plangerea si in functie de raspunsul lor o sa vad daca ma opresc aici.
Ce ma nemultumeste este reclama mincinoasa la care au recurs. Eu daca nu era reclama cu siguranta nu faceam incarcarea luna asta.
Am tot cautat pe net respectiva reclama dar nu am gasit-o, ca sa o am ca proba, dar nu am gasit-o.
Are cineva idee ce pot face sa aflu exact ce spunea in reclama?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jmenar

Data înscrierii: 10/Mar/2007
Locație: valea lupului jud iasi

MesajTrimis: Vin Iun 29, 2007 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai si eu am auzit reclama da eu am inteles ca primesti de 3 ori mai mult la bonusul pt reincarcare.Cred ca i inteles tu gresit..
e vb de 3 ori mai mult bonus pt reincarcare nu de 3 ori mai mult credit Embarassed
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
serbancis

Data înscrierii: 13/Mar/2009

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 12:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@mixaj: nu ai fost atent omule
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Vodafone Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template