Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Abonament !

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> 3G
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
RED-PLAGE

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Vin Apr 28, 2006 8:57 am    Titlul subiectului: Abonament ! Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o nedumerire, daca imi iau de la Vodafone, un tel. 3G si il iau la abonament, trebuie sa fie neaparat sa fie abonament 3G sau pot sa iau la abonament dinasta normal orea favorite ... ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tech

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm Apr 29, 2006 11:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu.....este abonament special 3G
Sus
Mezzo

Data înscrierii: 04/Mai/2006
Locație: Tg.Jiu

MesajTrimis: Joi Mai 04, 2006 2:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu neaparat...3Gul e o optiune ce poate si activata, bineinteles dak te tine telefonul, precum mesajele multimedia....si ele mai inceput erau privite la fel...pentru ca aproape nimeni nu avea telefoane compatibile...insa cu timpul.....
Deci ce era odata la connex abonament 3G...era defapt o oferta pentru 3g...nuj cate minute gratuite pe luna si cativa mega de transfer pentru net....
Sus
SyCrOn

Data înscrierii: 10/Mai/2006

MesajTrimis: Mie Mai 10, 2006 8:58 am    Titlul subiectului: Re: Abonament ! Răspunde cu citat (quote)

RED-PLAGE a scris:
Am si eu o nedumerire, daca imi iau de la Vodafone, un tel. 3G si il iau la abonament, trebuie sa fie neaparat sa fie abonament 3G sau pot sa iau la abonament dinasta normal orea favorite ... ?

Daca vrei tu neaparat, poti sa iti faci si ABon 3G, daca nu, iti baga ei automat o extraoptiune 3G !
Sus
kisser}{

MesajTrimis: Vin Iun 23, 2006 8:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SAme thing si la Orange, acum ca si-au lansat si ei 3g-ul Wink.
Sus
SyCrOn

Data înscrierii: 10/Mai/2006

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 9:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar alta chestie, sa zicem ca eu am abon 3G sau extraoptiune 3G ori pe Vodafone, ori pe Orange. Pot sa sun 3G pe cineva care are telefon compatibil 3G, dar nu are nici abon 3 nici exytraoptiune 3 activata. ?!?!?!?!?
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Iul 15, 2006 8:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SyCrOn a scris:
Dar alta chestie, sa zicem ca eu am abon 3G sau extraoptiune 3G ori pe Vodafone, ori pe Orange. Pot sa sun 3G pe cineva care are telefon compatibil 3G, dar nu are nici abon 3 nici exytraoptiune 3 activata. ?!?!?!?!?

Din pacate nu poti inca..... daca nu ai abo sau extraoptiune datele pt telefonul tau sunt transmise de operator cu viteze de GPRS si deci nu poti folosi video-telefonia, chiar daca ai telefon compatibil
Sus
4x4

Data înscrierii: 16/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Iul 15, 2006 8:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sal, am si eu o nedumerire, daca e asa cum zici tu, la CERF de anul trecut, cand au lansat ei serviciul asta, au facut o exceptie, ca nu cred ca avea nimeni atinci abon sau extraoptiune, stiu ca de acolo puteai sa suni gratis 3G (cu telefoanele lor) si cei care aveau tels compatibile, puteau sa te vada si u pe ei !?
Sus
T3O

MesajTrimis: Sâm Iul 15, 2006 9:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Serviciile si produsele de la CERF sunt cu caracter demonstrativ... din cate stiu eu serviciul 3G este valabil doar pentru cei care au abo sau extraoptiune.... cel putin la Vodafone...
Sus
oNeGuY

Data înscrierii: 29/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 31, 2006 12:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

T3O a scris:
Serviciile si produsele de la CERF sunt cu caracter demonstrativ... din cate stiu eu serviciul 3G este valabil doar pentru cei care au abo sau extraoptiune.... cel putin la Vodafone...

Pai da, serviciul e valabil doar celor care au abon sau extraoptiune, dar nu poti sa il "initializezi" altfel. \dar eu daca am optiunea si nu cunosc pe altcineva care are tot aceeasi optiune sau abon 3g ce fac ? Mi se pare normal sa pot sa sun pe oricine vreau eu, care are tel compatibil. E ceva asemanator cu roaming. Roamingu tre sa il aiba activat ala care suna, si e plecat, nu ala care e in tara, si e sunat Wink !
Sus
T3O

MesajTrimis: Joi Aug 31, 2006 2:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Orange poti sa suni si sa primesti apeluri video chiar daca ai pre-pay. In curand si Vodafone-ul va aplica aceasta regula.
Sus
OceanBoy

Locație: Costinesti

MesajTrimis: Vin Noi 03, 2006 9:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pori sa ai telefonul cu 3G si sa nu ai neaparat abonament 3g, sau acea extraoptiune, pentru ca atunci cand esti pe cartela nu poti primi apeluri 3G, asa ca poti dar degeaba... Sad
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> 3G Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template