Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
SPV - model din Taiwan

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Alti producatori
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mradval

Data înscrierii: 08/Mai/2006
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 10, 2006 3:49 pm    Titlul subiectului: SPV - model din Taiwan Răspunde cu citat (quote)

Salutari tuturor!

Nu am vazut nimic scris despre acest model SPV C500 sau C600. Este un telefon cu platforma Windows Mobile si multiple aplicatii.
Destul de versatil, cu un acumulator de 1100 mAh, consumul de energie este acceptabil (nu stiu date precise), si are multe facilitati.

In momentul de fata este vandut de Orange la un pret destul de piperat, zic eu, pentru oamenii de rand, ca si noi... in jur de 250 Euro + TVA.

Mai multe detalii aici -> http://www.orange.ro/phones/orange-c500-ro.html
sau -> http://www.orange.ro/phones/orange-c600-ro.html

In curand va aparea si un nou model, M3000, un telefon destul de mare ce aduce cu un N9500, dar fara balama, ci in genul N6111 sau N6280.

Mai multe detalii aici -> http://www.orange.ro/phones/orange-m3000-ro.html

Cu stima,
infinity

Data înscrierii: 10/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Mai 12, 2006 8:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut. Zi-mi si mie sa inteleg o chestie ... ! SPV-urile astea, de ce firma sunt facute ? si de ce Qtek 8010, i-mate SP3 si SPV C500 - sunt IDENTICE ca "dotari" si design ???!?!?!??!?! mersi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mradval

MesajTrimis: Lun Mai 15, 2006 11:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt facute de High Tech Corporation din Taiwan.
De ce sunt la fel, nu stiu...

Later edit -> imi cer scuze, din cate am inteles, producatorul este Q-Tech.

Ultima modificare efectuată de către mradval la Joi Iun 01, 2006 4:49 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Johnson

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin Mai 26, 2006 7:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SPV-urile, nu sunt proprietate Orange ? adica, cum e V360 special pt Vodafone, si SPV-urile suna ale Orange !
Sus
mradval

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aceste telefoane sunt personalizate la cererea importatorului, in cazul de fata, Orange sau Vodafone. In plus ele au si un "cod" de operator, ce nu permite utilizarea lor in alta retea decat in cea pentru care a fost "codat".
Am mai scris undeva pe forum despre asta.
Si toate acestea se fac pe bani multi. Din aceasta cauza dupa ce expira contractul initial de 1 an (cel mai adesea), orice client are dreptul sa ceara "decodarea" aparatului. Numai ca operatorii cer un pret destul de mare pentru asta. Nu am auzit de cazuri in care cineva sa plateasca la un operator in Ro pentru "decodare". In orice caz costul unei decodari facute la servisu' din colt este muuuuuuuult mai mic decat cel care ar trebui platit la operator.
Oricum, dupa cum spuneam si in alt topic, unii producatori au inceput sa ia masuri cu privire la acest fenomen.

Cu stima,
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Joi Noi 23, 2006 1:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AM vazut ca mai e deschis un thread cu SPV asa ca am considerat sa scriu tot in acesta:

Daca intrati la orange ve-ti gasi o gama de 4 telefoane SPV
Orange SPV C100 pret: 179 USD*
Orange SPV M3000 pret: 452 USD*
Orange SPV M3100 pret: 549 USD*
Orange SPV M3100 pret: 740 USD*

suspect ce vad e ca toate nu au mai mult de 65.536 de culori si de-abea un model 2mpx...
poate v-or scoate si ei unul de 5 mpx sa fie in pas cu nokia
oricum sunt ridicati la capitolul DOTARI .
As ruga cine are personal nu din auzite unul dintre aceste modele
sa isi expuna parerea despre el
ms Wink Arrow
Sus
J3N

Data înscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Vin Feb 16, 2007 1:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu unul zic ca aceste telefoane nu-si merita pretul ! Nu-mi place deloc designul, iar la functii stau prost. Poate ca pretul lor este asa mare pentru ca au Windows Mobile.
ana_alcatel

Data înscrierii: 27/Feb/2007

MesajTrimis: Mar Feb 27, 2007 10:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Care e legatura dintre Orange si Spv? va intreb pentru ca nu stiu
il produce firma Orange?
Sus
J3N

Data înscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 4:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ana_alcatel a scris:
Care e legatura dintre Orange si Spv? va intreb pentru ca nu stiu
il produce firma Orange?

daca citeai posturile de mai sus gaseai raspunsul la intrebare Razz
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Alti producatori Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template