Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
ajutati -ma

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Nokia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kyd
Vizitator

MesajTrimis: Dum Mai 21, 2006 4:17 pm    Titlul subiectului: ajutati -ma Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa decodez un nokia 6280 .

poate sa ma ajute cineva macar cu un sfat.

email : marius24gabriel@yahoo.com

tel : 0744474629[/b]
Sus
Eizo

Data înscrierii: 20/Dec/2005
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun Mai 22, 2006 7:51 am    Titlul subiectului: Re: ajutati -ma Răspunde cu citat (quote)

kyd a scris:
As vrea sa decodez un nokia 6280 .

poate sa ma ajute cineva macar cu un sfat.

email : marius24gabriel@yahoo.com

tel : 0744474629[/b]

In leg cu decoadrea sfaturi...nu prea sunt multe de dat, doar sa ai grija cu service-u la care vrei sa-ti decodezi telu...sa fie seriosi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mradval

Data înscrierii: 08/Mai/2006
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 01, 2006 4:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca este inca in garantie, o sa o pierzi dupa decodare.
Whitey

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar Iun 06, 2006 9:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mradval a scris:
Daca este inca in garantie, o sa o pierzi dupa decodare.

Daca e in garantie, ar fi o idee buna, sa nu il decodezi, ai si u rabdare Wink
Sus
chesha
Vizitator

MesajTrimis: Mar Sep 26, 2006 9:37 am    Titlul subiectului: decodare Răspunde cu citat (quote)

ma puteti ajuta sa decodez un Nokia 6280
Sus
HardMetal

MesajTrimis: Mar Sep 26, 2006 10:48 am    Titlul subiectului: Re: decodare Răspunde cu citat (quote)

chesha a scris:

Buna. Nu cred ca te poate ajuta cineva, online cu decodarea unui telefon, in general pt decodare, se inlocuieste softul telefonului cu unul care este necodat. Foarte putine telefoane pot fi decodata prin insertia unui cod. Parerea mea, ca cel mai mare ajutor pe care il poti primii in privinta asta, este sa spui din ce oras esti si cineva din orasul tau, sa te indrume catre un service specializat in acest domeniu !
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Sep 27, 2006 4:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate stiu eu inlocuire de soft pt 6280 nu se face inca la noi in tara...
Cunosc destul de multe cazuri in care oamenii stau cu el pe post de ornament, asa ca mai ai si tu putina rabdare..... o sa apara Wink
Sus
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Dum Oct 29, 2006 12:36 pm    Titlul subiectului: Re: decodare Răspunde cu citat (quote)

chesha a scris:

cel mai bine du-l la o firma autorizata
nu lasa telefonul pe mana altcuiva......
cu 30 -40 de lei e decodat. poate si mai ieftin
bafta
Sus
smoke

Data înscrierii: 29/Sep/2006

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 11:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Corect(DanNOKia), daca se poate sa ti-l faca cineva cqare e autorizat, de ce sa aratam ca noi suntem romani si trebuie sa cautam alta varianta care ne-ar putea duce in pierdere.
Sus
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 12:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu raspund fiindaca ma-m invatat minte.. cu 2 telefoane
si cu .. calculatorul acum o luna
dintr-o sursa de 40 de lei.. am stricat componente de 4 mil..acum tre sa le cumpar da de unde.. ca-s la lic.
acum tst de pe unul imprumutat.. daca nu am avut ce face
sper ca din greselile noastre sa invete altii asa si noi dupa altii Smile
Wink
Sus
tellu

Data înscrierii: 28/Sep/2006

MesajTrimis: Mar Oct 31, 2006 8:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toata lumea isi ia tzapa cu chestii din astea dar asta e, daca nu ti se intampla pe propia ta piele nu realizezi. Sad
Sus
OceanBoy

Locație: Costinesti

MesajTrimis: Vin Noi 03, 2006 9:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca la o firma autorizata nu e nici o problema si s-ar putea sa nu pierzi nici garantia..nu stiu sigur, dar mi s-ar parea corect...
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 8:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba nu stiu sigur dar nu cred ca se pot decoda astea 6280 ca am avut si eu unul si am umblat tot orasul sa-l decodez dar nici o sansa. Am inteles ca la noi nu se pot decoda inca. dar in viitor .... poate. Dar altceva am vrut sa intreb nu sunteti interesati sa deschidem un subiect pe marginea telefoanelor simbiane.... cu programe, jocuri,..etc. ?
Sus
Dyor
Vizitator

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 10:46 am    Titlul subiectului: decodare Răspunde cu citat (quote)

Mergi mai bine la un service autorizat sau la un magazin Nokia,daca esti din Bucuresti era un magazin Nokia langa Gara de Nord.Spor la decodare.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Nokia Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template