Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Ce puteti sa imi spuneti de noul lg chocolate?Merita?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> LG
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ionut
Vizitator

MesajTrimis: Sâm Aug 05, 2006 11:14 pm    Titlul subiectului: Ce puteti sa imi spuneti de noul lg chocolate?Merita? Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa imi achizitionez un telefon lg chocolate,ca design ma dat pe spate,display digital pe senzori de caldura sau cel putin asa ma informat cineva de la magazin,credeti ca merita?Raportand la pret-calitate.Eu unul nu stiu nimic de telefoanele lg,as dori un raspuns cat mai complet.Apropo am inteles ca materialul din care este confectionat ar fi dn ceramica si ca ar fi destul de sensibil.Stiti ceva?Astept un raspuns urgent.[/i]
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Aug 06, 2006 9:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic cz nu merita.... e telefon de fite ca si Nokia 8800.
Dai banii pe aspect....si-atat.
Tastele de sub display nu reactioneaza la caldura ci la conductibilitatea pielii ( deci daca porti manusi nu se mai aprind ) si nu stiu cat de durabil e mecanismul.
Mie unul nu-mi inspira incredere dar daca iti place.... cumpara-l.
Numai sa te asiguri ca la mag iti completeaza bine garantia Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andu
Vizitator

MesajTrimis: Lun Aug 07, 2006 8:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu sa iti zic prea multe despre tel, intradevar designul e inedit si misto, dar am observat o chestie la el, care m-a deranjat, oricum ai pune mana/degetele pe tastele "touch senztive" se apasa, chiar daca tu doar vrei sa il inchizi sau deschizi (slideul), locul unde atingi telu e interpretat ca apasare de buton, undeva e destul de enervant faptul ca nu poti atinge suprafata fara a apasa si un buton Sad !
Sus
Kano

Data înscrierii: 19/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Aug 12, 2006 10:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut eu sincersa fiu zic ca dak iti permiti, ia-l, e un telefon superb insa intradevar costa foarte mult pentru ce e defapt...
Sus
Whitey

Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi Aug 31, 2006 11:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TElu nu e prea destept ... dar parerea mea, ca dpdv al designului, merita oricat ! dar depinde de ce vrei u sa faci cu telu.
Sus
Mircea

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 03, 2006 9:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mult prea scump. Pltesti doar designul, ca in rest .... Embarassed !
Sus
LoveME69

Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm Oct 14, 2006 10:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu merita deloc !!!! e mult prea prostutz si costa prea mult ! Doar designul ce e de el. Poata sa ii faca o versiune "i" unde sa ii implementeze mai multe functii! Oirum, cum e telu' acum, nu merita!
Sus
DanNokia

Data înscrierii: 28/Oct/2006

MesajTrimis: Lun Oct 30, 2006 5:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LG chocholate ce frumos suna......as vrea si eu macar o musca Laughing

LG Electronics, unul dintre liderii in domeniul comunicatiilor mobile, si-a anuntat evolutia vanzarilor pe gama de telefoane mobile Black Label.

Lansat concomitent la Bucuresti si la Londra si introdus efectiv pe piata din Romania la scurt timp dupa aparitia sa in Europa, Chocolate, primul telefon din seria Black Label, a urmat si pe piata locala acelasi trend spectaculos avut in celelalte state. Cu vanzari care la nivel mondial au depasit 3 milioane de unitati, telefonul Chocolate s-a bucurat de succes si pe piata interna unde s-a reflectat aceasta tendinta. La numai trei luni de la lansarea pe piata autohtona, numarul de unitati vandute pe acest terminal a depasit 6 000 de unitati, modelul Chocolate pozitionandu-se astfel nu numai ca un terminal mobil premium, cu un design exclusivist, dar si ca un adevarat ''best seller'', conform estimarilor LG Electronics, acesta clasandu-se printre primele 3 telefoane cel mai bine vandute pe acest segment.

„Modelul Chocolate a intarit imaginea LG Electronics ca producator de terminale mobile cu design inovator, iar recenta lansare pe piata locala a modelului White Chocolate vine sa sustina aceasta orientare si sa consolideze vanzarile seriei Black Label. Astfel, estimam ca pana la sfarsitul anului, vanzarile „familiei” Chocolate vor depasi 35 000 de unitati” a declarat Dl Han Khyu, presedinte al LG Electronics Romania.

Rezultatele deosebite obtinute la vanzarile Chocolate confirma preocuparea LG de a inova in domeniul telefoniei mobile, de a crea modele care sa aiba o identitate aparte. Dominatia LG Electronics pe segmentul terminalelor mobile se reflecta si in cele mai noi date ale studiului efectuat de Strategy Analytics, compania situandu-se pe locul 1 in ceea ce priveste vanzarile globale la terminalele CDMA, cu o cota de piata de 24%.
Sus
2u2

Data înscrierii: 15/Dec/2005
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi Noi 02, 2006 9:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E foarte misto modelul, dar trebuie sa citesti despre el, citeste aici pe infogsm ca e destul de complet, si vei afla daca indeplineste ceea ce vrei tu..
Sus
OceanBoy

Locație: Costinesti

MesajTrimis: Vin Noi 03, 2006 9:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu de ce spun majoritatea ca nu sunt bune lg-urile,dar cred ca sunt acceptabile, dar modelul asta macar pe post de bibelou si tot e frumos!!!
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Dum Noi 05, 2006 10:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cine nu stie :
Lg-urile sunt grupate in 2 parti

Clasele : c g l k t w >care sunt cele clasice ale firmei LG
si Clasa : U care marea majoritate se gasesc in Italiya

nu cunosc legatura daca e aceeasi firma sau o derivaa a acesteia
dar sunt firme diferite.. telefoanele referindu-ma la soft nu au nimic in comun
Wink Arrow
Sus
mariusik

Data înscrierii: 29/Sep/2006
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 8:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai si in Romania se gasesc de la ambele firme????
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 9:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mariusik a scris:
Pai si in Romania se gasesc de la ambele firme????

clasa U nu am avzut sa se vanda in magazine..
decat din om in om aduse din italia...
sau la magazine unde se vand si telefoane second hand...
sau de pe net.. de dincolo
celelalte clase se gasesc!
Sus
OceanBoy

Locație: Costinesti

MesajTrimis: Sâm Noi 11, 2006 10:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In afara faptului ca e lg si ca nu e o firma prea buna, e destul de frumos modelul e deosebit, dar eu nu as da atatia bani sa incerc!!!!
Sus
DanNokia

MesajTrimis: Sâm Noi 11, 2006 11:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OceanBoy a scris:
In afara faptului ca e lg si ca nu e o firma prea buna, e destul de frumos modelul e deosebit, dar eu nu as da atatia bani sa incerc!!!!

e o firma buna Lg... si o ''firma '' nu se rezuma doar la cuvantul telefonie
sunt multe categorii din care face parte.
Depinde scopul pentru ca iti cumperi un telefon, pentru ca fiecare firma are telefoane bune si mai putin bune.
da-mi exemple de o firma care prezinta doar telefone bune! Wink
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> LG Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template